0

مرکز ارائه نرم افزار های اسلامی

مذهبی اپ سایتی با نرم افزارهای اندروید در همه ی موضوعات مذهبی

راز های کاربردی اندروید

خانه » اندروید » راز های کاربردی اندروید

کمپانی گوگل در سیستم عامل خودش یعنی اندروید امکانات فراوانی قرارده تا کاربرانش بتوانند با تمامی انها نیاز خود را بر طرف نمایند. اما مقداری از این امکانات را محدود کرده و تنها توسعه دهندگان و کسانی که کمی حرفه ای تر هستند امکان استفاده میدهد. به نظر ما بسیاری از شما حتی اگر دانش برنامه نویسی نداشته باشد میتوانید از این امکانات نیز بهره ببرید.

رد کردن تماس‌ها همراه با متن

با این ویژگی گفتن دلیل پاسخ به تماس گیرنده میتوانید از گوشی خود مانند یک منشی شخصی استفاده کنید و خیال خود را از پیگیری تماس ها راحت نمایید. در اکثر گوشی ها ، این ویژگی در بخش Phone app > Settings در اختیار کاربران قرار دارد و با برچسب call blocking (مسدود سازی تماس) ، Quick responses (پاسخ‌های سریع)، یا موارد مشابه دیگر مشخص شده است . در این پیغام رد تماس را مشاهده خواهید کرد و میتوانید آن را با متن دلخواه خود تغییر دهید.

ویجت مخاطبین

اگر تمایل دارید تنها با افراد مورد نظر خود تماس بگیرید کافی است دکمه Home را فشار دهید و نگه دارید سپس منوی ویجت ظاهر شده و سپس سپس ویجت Contacts 1×۱ را پیدا نمایید . با انتخاب این میانبر جزئیات مخاطب به نمایش در می آید و اجازه میدهد تا بدون پیمایش لیست مخاطبین با او تماس گرفته ، پیام دهید یا ایمیل برایش ارسال نمایید.

DEVELOPER OPTIONS یا گزینه توسعه دهندگان و فعال سازی آن

علت اینکه بسیاری از کاربران اندروید از وجود این امکان اطلاعی ندارند و آن را نمیشناسند غیر فعال بودن آن برای همه کاربران می باشد و باید بدانیم به صورت پیشفرض این گزینه غیر فعال می باشد و اگر در گوشی این منو باز است حتما گسی قبل از شما آن را فعال کرده است.

برای فعال کردن این گزینه کافی اسن به Settings > About device > Build number. بروید و Build number را چندین مرتبه فشار دهید بلافاصله سیستم به شما به پیغام میدهد که دولوپر اپشن فعال شده است و شما به به این گزینه دسترسی دارید. اکنون در لیست تنظیمات دستگاهتان در بین موارد انتهایی میتوانید این گزینه را مشاهده نمایید.

روشن ماندن همیشگی صفحه نمایش

گاهی اوقات پیش می آید که نیاز به این داریم که صفحه نمایش دستگاه تمام مدت روشن باشد و تا ما به دکمه پاور دستور نداده ایم خاموش نشود، در تنظیمات دستگاه این مورد حداقلی دارد، به عنوان مثال ۱۵ تا ۳۰ ثانیه. شما با دسترسی داشته به گزینه دولوپر اپشن یا گزینه توسعه دهندگان میتوانید در زمان شارژ صفحه نمایش خودتان را کاملا روشن نگه دارید کافی است در بخش دلوپر اپشن به دنبال گرینه Stay awake بگردید و آن را فعال کنید.

محدود کردن برنامه ها برای اجرا در پس زمینه

مسلما شما می دانید که بسیاری از برنامه ها پس از نصب در پس زمینه به صورت مداوم در حال اجرا هستند و بدون اجازه ما باعث مصرف باتری می شوند. برای کنترل برنامه ها برای اجرای خودکار در بخش دولوپرز آپشن دنبال گزینه  Limit background processes بگردید و برنامه هایی که تمایل ندارید در پس زمینه و بدون فرمان شما اجر شوند را متوقف نمایید.

 

همچنین میتوانید از مطالب مرتبط با اندروید را در وبلاگ مذهبی اپ مطالعه نمایید

ما را از نظرات و انتقادات خود محروم نفرمایید.

کانال مذهبی اپ در پیامرسان ایتا : mazhabiapps@

صفحه اینستاگرام مذهبی اپ : mazhabiapps@

مذهبی اپ

اولین اپ استور مذهبی در ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهار =

تعداد کاربران 245 عدد
تعداد محصولات 326 عدد
تعداد نوشته ها 149 عدد

logo-samandehi

مذهبی اَپ، فعالیتی از جانب گروه تبلیغی مبنا(مرکز برنامه نویسی و نوآوری های اسلامی ) است که سعی دارد نرم افزارهای مورد نیاز مذهبی را با دسته بندی خاص در اختیار کاربران قرار دهد.
ارتباط با ما